Aktualne trendy w pokryciach dachowych
Poznaj rodzaje, zastosowanie i różnice pomiędzy popularnymi rodzajami blach czarnych - czym różni się blacha zimnowalcowana od gorącowalcowanej?

Jaki dach będzie modny w 2023 roku?

Budowa domu to inwestycja długotrwała, dlatego ważne jest aby każdy jego element wyglądał perfekcyjnie i wpisywał się w obecne trendy. Głównym elementem wykończeniowym domu jest dach, dlatego wybór odpowiedniego pokrycia spędza niejednej osobie w trakcie budowy sen z powiek. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę aby nasz dach był nie tylko funkcjonalny ale także wpisywał się w obecne trendy.

Trend minimalistyczny

Obecnie powszechnym trendem jest minimalizm, czyli ograniczenie do minimum środków plastycznych, operowanie jedynie uproszczoną bryłą, podstawowymi kształtami. Charakterystycznym elementem w minimalizmie są gładkie powierzchnie oraz wielkość i skala elementów. 

Co będzie modne w 2023 roku?

Prym w dalszym ciągu będą wiodły odcienie szarości, odcienie srebrzyste grafit, antracyt i czerń. Ważnym elementem dopełniającym kolorystykę jest drewno. Takie połączenie kolorów na pewno nie wyjdzie szybko z trendów, ponieważ są to uniwersalne kolory.

Oczywiście nie są to jedyne możliwości kolorystyczne, wszystko zależy od koncepcji zamysłu i upodobań. Alternatywą są popularne od lat odcienie czerwieni i brązu.  Popularne staje się także użycie blachy bądź dachówki na elewacji dzięki czemu jeden element domu płynnie przechodzi w drugi. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Data wpisu: 

2022-10-20

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Targi Made in Steel 2023

Udział w targach Made in Steel 2023, trwających od 9 do 11 maja 2023 roku w Mediolanie, okazał się dla naszego przedsiębiorstwa niezwykle owocny. Przybyliśmy tam z myślą o tym,…
image

Życzenia świąteczne

Życzymy państwu, aby ten świąteczny czas był okazją do radości i spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Niech te szczególne dni obfitują w piękne chwile i niosą nadzieję na…
image

Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2023

Byliśmy na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023, które trwały od 31 stycznia do 3 lutego 2023 roku w Poznaniu. Targi BUDMA to czas biznesowych spotkań, prezentacji innowacyjnych rozwiązań,…