Aktualne trendy w pokryciach dachowych
Poznaj rodzaje, zastosowanie i różnice pomiędzy popularnymi rodzajami blach czarnych - czym różni się blacha zimnowalcowana od gorącowalcowanej?

Jaki dach będzie modny w 2023 roku?

Budowa domu to inwestycja długotrwała, dlatego ważne jest aby każdy jego element wyglądał perfekcyjnie i wpisywał się w obecne trendy. Głównym elementem wykończeniowym domu jest dach, dlatego wybór odpowiedniego pokrycia spędza niejednej osobie w trakcie budowy sen z powiek. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę aby nasz dach był nie tylko funkcjonalny ale także wpisywał się w obecne trendy.

Trend minimalistyczny

Obecnie powszechnym trendem jest minimalizm, czyli ograniczenie do minimum środków plastycznych, operowanie jedynie uproszczoną bryłą, podstawowymi kształtami. Charakterystycznym elementem w minimalizmie są gładkie powierzchnie oraz wielkość i skala elementów. 

Co będzie modne w 2023 roku?

Prym w dalszym ciągu będą wiodły odcienie szarości, odcienie srebrzyste grafit, antracyt i czerń. Ważnym elementem dopełniającym kolorystykę jest drewno. Takie połączenie kolorów na pewno nie wyjdzie szybko z trendów, ponieważ są to uniwersalne kolory.

Oczywiście nie są to jedyne możliwości kolorystyczne, wszystko zależy od koncepcji zamysłu i upodobań. Alternatywą są popularne od lat odcienie czerwieni i brązu.  Popularne staje się także użycie blachy bądź dachówki na elewacji dzięki czemu jeden element domu płynnie przechodzi w drugi. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Data wpisu: 

2022-10-20

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Targi Kipsala International Building Centre

W Krak-Steel konsekwentnie podnosimy swoje kompetencje oraz poszerzamy horyzonty biznesowe poprzez udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych. Od 21 do 24 marca 2024 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Budowlanych…
image

Krak-Steel na targach ROOF SOLAR CRAFT

Luty był dla naszego zespołu niezwykle intensywny i pełen wyjątkowych doświadczeń. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu - targach ROOF SOLAR CRAFT, zorganizowanych w PVA EXPO w Pradze. To…
image

Dach Forum Kielce

Dach Forum Kielce, odbywające się w tym roku 12 i 13 stycznia, to największe w Polsce targi branży pokryć dachowych. Kongres został skierowany do wszystkich, chcących zgłębić swoją wiedzę o…