Aktualne trendy w pokryciach dachowych
Poznaj rodzaje, zastosowanie i różnice pomiędzy popularnymi rodzajami blach czarnych - czym różni się blacha zimnowalcowana od gorącowalcowanej?

Jaki dach będzie modny w 2023 roku?

Budowa domu to inwestycja długotrwała, dlatego ważne jest aby każdy jego element wyglądał perfekcyjnie i wpisywał się w obecne trendy. Głównym elementem wykończeniowym domu jest dach, dlatego wybór odpowiedniego pokrycia spędza niejednej osobie w trakcie budowy sen z powiek. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę aby nasz dach był nie tylko funkcjonalny ale także wpisywał się w obecne trendy.

Trend minimalistyczny

Obecnie powszechnym trendem jest minimalizm, czyli ograniczenie do minimum środków plastycznych, operowanie jedynie uproszczoną bryłą, podstawowymi kształtami. Charakterystycznym elementem w minimalizmie są gładkie powierzchnie oraz wielkość i skala elementów. 

Co będzie modne w 2023 roku?

Prym w dalszym ciągu będą wiodły odcienie szarości, odcienie srebrzyste grafit, antracyt i czerń. Ważnym elementem dopełniającym kolorystykę jest drewno. Takie połączenie kolorów na pewno nie wyjdzie szybko z trendów, ponieważ są to uniwersalne kolory.

Oczywiście nie są to jedyne możliwości kolorystyczne, wszystko zależy od koncepcji zamysłu i upodobań. Alternatywą są popularne od lat odcienie czerwieni i brązu.  Popularne staje się także użycie blachy bądź dachówki na elewacji dzięki czemu jeden element domu płynnie przechodzi w drugi. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Data wpisu: 

2022-10-20

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Krak-Steel na targach Blechexpo, Schweisstec

Międzynarodowe targi Blechexpo i Schweisstec w Stuttgarcie cieszą się wysoką pozycją na arenie międzynarodowej oraz zyskują coraz większe znaczenie dla branży obróbki blachy. Jest to jedyne na świecie wydarzenie łączące…
image

Targi Made in Steel 2023

Udział w targach Made in Steel 2023, trwających od 9 do 11 maja 2023 roku w Mediolanie, okazał się dla naszego przedsiębiorstwa niezwykle owocny. Przybyliśmy tam z myślą o tym,…
image

Życzenia świąteczne

Życzymy państwu, aby ten świąteczny czas był okazją do radości i spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Niech te szczególne dni obfitują w piękne chwile i niosą nadzieję na…