Pokrycie dachowe – jakie najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Zastanawiasz się jaki rodzaj materiału wybrać ? Chociaż istnieje wiele rozwiązań warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Parametry pokryć dachowych

Ważne jest aby przed zakupem sprawdzić jej parametry. Co dokładnie powinno nas zainteresować ? Zdecydowanie grubość, im grubsza blacha tym pokrycie dachowe będzie solidniejsze. Duże znaczenie ma także zabezpieczenie antykorozyjne. Jest to niezwykle istotny czynnik w przypadku blach stalowych.  Ważne jest dobranie blachy dachowej pod kątem kształtu dachu. Na dachach lekko spadzistych i płaskich stosuje się blachę płaska. Na dachach o nieco większym nachyleniu połaci lepiej sprawdzi się blacha trapezowa.

Korzyści z blachodachówki

W prostych i dużych dachach korzystnie sprawdzi się blachodachówka. Wyróżnia ją wiele zalet: jest łatwa w montażu, niedroga a przy tym zapewnia estetyczny wygląd. Zastanawiasz się jaka jest najlepsza blacha na dach? Wiele zależy od aspektów, na których chcesz się skupić. Jeśli chodzi o trwałość blachy to zdecydowanie pod tym względem przodują blachy miedziane.

Blachodachówka z połyskiem bez wątpienia przyciąga wzrok i zachwyca swoją estetyką. To co ładne nie zawsze jednak wykazuje się funkcjonalnością. Czy i tak jest w tym przypadku? Okazuje się, że tak. Blacha dachowa matowa wyróżnia się większą trwałością.

Dach pokryty blachodachówką jest lżejszy niż dach z dachówki betonowej lub glinianej, trwalszy niż dach z gontów asfaltowych i łatwiejszy w obróbce niż arkusze blachy falistej o dużej powierzchni. Jest to najbardziej niezawodny i przystępny cenowo system pokryć dachowych na rynku, dostępny w różnych wzorach i stylach.

Data wpisu: 

2022-12-08

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Krak-Steel na targach Blechexpo, Schweisstec

Międzynarodowe targi Blechexpo i Schweisstec w Stuttgarcie cieszą się wysoką pozycją na arenie międzynarodowej oraz zyskują coraz większe znaczenie dla branży obróbki blachy. Jest to jedyne na świecie wydarzenie łączące…
image

Targi Made in Steel 2023

Udział w targach Made in Steel 2023, trwających od 9 do 11 maja 2023 roku w Mediolanie, okazał się dla naszego przedsiębiorstwa niezwykle owocny. Przybyliśmy tam z myślą o tym,…
image

Życzenia świąteczne

Życzymy państwu, aby ten świąteczny czas był okazją do radości i spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Niech te szczególne dni obfitują w piękne chwile i niosą nadzieję na…