Pokrycie dachowe – jakie najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Zastanawiasz się jaki rodzaj materiału wybrać ? Chociaż istnieje wiele rozwiązań warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Parametry pokryć dachowych

Ważne jest aby przed zakupem sprawdzić jej parametry. Co dokładnie powinno nas zainteresować ? Zdecydowanie grubość, im grubsza blacha tym pokrycie dachowe będzie solidniejsze. Duże znaczenie ma także zabezpieczenie antykorozyjne. Jest to niezwykle istotny czynnik w przypadku blach stalowych.  Ważne jest dobranie blachy dachowej pod kątem kształtu dachu. Na dachach lekko spadzistych i płaskich stosuje się blachę płaska. Na dachach o nieco większym nachyleniu połaci lepiej sprawdzi się blacha trapezowa.

Korzyści z blachodachówki

W prostych i dużych dachach korzystnie sprawdzi się blachodachówka. Wyróżnia ją wiele zalet: jest łatwa w montażu, niedroga a przy tym zapewnia estetyczny wygląd. Zastanawiasz się jaka jest najlepsza blacha na dach? Wiele zależy od aspektów, na których chcesz się skupić. Jeśli chodzi o trwałość blachy to zdecydowanie pod tym względem przodują blachy miedziane.

Blachodachówka z połyskiem bez wątpienia przyciąga wzrok i zachwyca swoją estetyką. To co ładne nie zawsze jednak wykazuje się funkcjonalnością. Czy i tak jest w tym przypadku? Okazuje się, że tak. Blacha dachowa matowa wyróżnia się większą trwałością.

Dach pokryty blachodachówką jest lżejszy niż dach z dachówki betonowej lub glinianej, trwalszy niż dach z gontów asfaltowych i łatwiejszy w obróbce niż arkusze blachy falistej o dużej powierzchni. Jest to najbardziej niezawodny i przystępny cenowo system pokryć dachowych na rynku, dostępny w różnych wzorach i stylach.

Data wpisu: 

2022-12-08

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Targi Made in Steel 2023

Udział w targach Made in Steel 2023, trwających od 9 do 11 maja 2023 roku w Mediolanie, okazał się dla naszego przedsiębiorstwa niezwykle owocny. Przybyliśmy tam z myślą o tym,…
image

Życzenia świąteczne

Życzymy państwu, aby ten świąteczny czas był okazją do radości i spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Niech te szczególne dni obfitują w piękne chwile i niosą nadzieję na…
image

Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2023

Byliśmy na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023, które trwały od 31 stycznia do 3 lutego 2023 roku w Poznaniu. Targi BUDMA to czas biznesowych spotkań, prezentacji innowacyjnych rozwiązań,…