Pokrycie dachowe – jakie najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Zastanawiasz się nad zmianą pokrycia dachowego lub jesteś w trakcie zmiany? Zastanawiasz się jaki rodzaj materiału wybrać ? Chociaż istnieje wiele rozwiązań warto rozważyć zalety blachy dachowej.

Parametry pokryć dachowych

Ważne jest aby przed zakupem sprawdzić jej parametry. Co dokładnie powinno nas zainteresować ? Zdecydowanie grubość, im grubsza blacha tym pokrycie dachowe będzie solidniejsze. Duże znaczenie ma także zabezpieczenie antykorozyjne. Jest to niezwykle istotny czynnik w przypadku blach stalowych.  Ważne jest dobranie blachy dachowej pod kątem kształtu dachu. Na dachach lekko spadzistych i płaskich stosuje się blachę płaska. Na dachach o nieco większym nachyleniu połaci lepiej sprawdzi się blacha trapezowa.

Korzyści z blachodachówki

W prostych i dużych dachach korzystnie sprawdzi się blachodachówka. Wyróżnia ją wiele zalet: jest łatwa w montażu, niedroga a przy tym zapewnia estetyczny wygląd. Zastanawiasz się jaka jest najlepsza blacha na dach? Wiele zależy od aspektów, na których chcesz się skupić. Jeśli chodzi o trwałość blachy to zdecydowanie pod tym względem przodują blachy miedziane.

Blachodachówka z połyskiem bez wątpienia przyciąga wzrok i zachwyca swoją estetyką. To co ładne nie zawsze jednak wykazuje się funkcjonalnością. Czy i tak jest w tym przypadku? Okazuje się, że tak. Blacha dachowa matowa wyróżnia się większą trwałością.

Dach pokryty blachodachówką jest lżejszy niż dach z dachówki betonowej lub glinianej, trwalszy niż dach z gontów asfaltowych i łatwiejszy w obróbce niż arkusze blachy falistej o dużej powierzchni. Jest to najbardziej niezawodny i przystępny cenowo system pokryć dachowych na rynku, dostępny w różnych wzorach i stylach.

Data wpisu: 

2022-12-08

Kategoria:

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przeczytaj też

image

Krak-Steel na targach Resta 2024

Przedstawicielki naszej firmy uczestniczyły w renomowanych targach branży budowlanej - RESTA 2024, które odbyły się od 25 do 27 kwietnia 2024 r. w Wilnie, na Litwie. RESTA jest największym wydarzeniem…
image

Targi Kipsala International Building Centre

W Krak-Steel konsekwentnie podnosimy swoje kompetencje oraz poszerzamy horyzonty biznesowe poprzez udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych. Od 21 do 24 marca 2024 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Budowlanych…
image

Krak-Steel na targach ROOF SOLAR CRAFT

Luty był dla naszego zespołu niezwykle intensywny i pełen wyjątkowych doświadczeń. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu - targach ROOF SOLAR CRAFT, zorganizowanych w PVA EXPO w Pradze. To…